-4 C
Skopje
Tuesday, January 19, 2021

Пожар во болница во Дизелдорф – еден загинат и десетици повредени

Најчитани вести

Еден човек загина и десетици се повредени во пожар во болница во Дизелдорф, јави ДПА.

Од повредените седуммина се во животна опасност. Шеесети и еден човек се пожалиле на болки поради вдушување чад. Причиата за пожарот засега е непозната. Не се знае ниту дали загинатиот е пациент.

Пожарот почнал да се шири од болничката соба во која било најдено неговото тело.

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести