13 C
Skopje
Friday, April 23, 2021

Пожар во близина на манастир на Света Гора

Најчитани вести

На Света Гора избувна пожар во близина на манастирот Пантократор, но манастирот не е загрозен.

Пожарот, кој избувна во 11:45 часот по локално време, избувна во маслинови градини од непозната причина и се гасне од земја и од воздух од силна противпожарна единица, пренесува АНА.

Како што се наведува, гасењето на пожарот го спречува силниот ветар што дува во таа област.

Во гаснењето на пожарот учествуваат и два канадери.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести