10.8 C
Skopje
Sunday, October 24, 2021

Пожарникарите се борат со пожарите во Атина, четврти ден по ред

Најчитани вести

Четврти ден по ред, пожарникарите се борат со пожар во областа Вилија во западна Атика, област каде што се наоѓа главниот град на Грција, Атина.

Повеќе од 420 пожарникари, кои имаат помош од колегите од Полска, но и помош од воздух, во моментов го гаснат пожарот, објави денеска „Катимерини“ .

Претходно, локалните власти ги евакуираа населбите Агиа Параскеви, Караули, Теу, Панорама и Титан, како мерка на претпазливост.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com