Home » Пожари во велешко и во скопско

Пожари во велешко и во скопско

by Журнал.мк

Два големи пожари беснеат во земјава, едниот во велешко над селото Отовица, вториот во скопско помеѓу селата Бучинци, Миладиновци и Групчино. Од Центарот за управување со кризи велат дека се испратени „ер трактор“ на Дирекцијата за заштита и спасување и хеликоптер на МВР. Во велешко е спречено огнот да се прошири кон населбата, но, зафатена е шума.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More