10.6 C
Skopje
Saturday, October 16, 2021

Поевтинуваат бензините, поскапува дизелот

Најчитани вести

Регулаторната комисија за енергетика, ги објави новите цени на бензините.

Од вечерва на полноќ, цените на бензините ќе се намалат, а цената на дизелот ќе се зголеми.

Цените на бензините ќе се намалат по 1 денар, па еден литар ЕУРОСУПЕР-95 ќе чини 72.00 денари, додека еден литар ЕУРОСУПЕР-98 ќе чини 74.00 денари.

Цената на дизел горивото ќе се зголеми за 1 денар. Од вечерва, еден литар ЕУРОДИЗЕЛ ќе чини 63.00 денари.

Новите цени стапуваат на сила вечерва на полноќ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com