-9.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

Поглед во луксузниот Aston Martin Valkyrie Spider

Најчитани вести

Aston Martin ќе произведе само 85 примероци од моделот Valkyrie Spider, a испораката ќе започне во втората половина на 2022 година.

Го движи 6,5-литарски V12 мотор со хидбридна технологија кој развива 1.139 КС и 900 Nm максимален вртежен момент.

Aston Martin ја користи Red Bull Advanced Technologies за промени, а направени се промени на карбонската структура, аеродинамиката и други работи.

Засега не е познато колку ќе чини новиот Spider, но цената на Valkyrie coupe изнесува 3,25 милиони долари. Сите модели се веќе распродадени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com