-5.2 C
Skopje
Thursday, February 9, 2023

Погледнете како изгледаат и со што се бават децата на Мајкл Џексон сега кога се возрасни

Најчитани вести

Доказ дека времето лета е фактот дека сите три деца на Мајкл Џексон веќе пораснале.

Неговиот најстар син Мајкл „Принцот“ Џексон Џуниор има 24 години, неговата ќерка Парис Џексон има 22 години, а најмладиот син Биги Џексон (познат како Бленкет) има 19. Децата на најголемата поп-sвезда на сите времиња тргнаа по различни патишта кога станува збор за тоа колку сакаат да и бидат познати на јавноста.

Париз стана музичар и актерка. Принс не е во светот на шоу-бизнисот, но тој споделува детали за неговиот живот на социјалните мрежи. А, Биги нема јавен профил на социјалните мрежи, па затоа не се знае многу за него. Џексон ги дочека Парис и Принс со неговата сопруга Деби Роу, а Биги се роди од сурогат мајка. Децата беа сè уште мали кога кралот на попот почина во 2009 година на 50-годишна возраст.

Принц Џексон

Наместо да ги следи стапките на неговиот татко во светот на забавата, Принс студирал економски бизнис. Дипломирал на Универзитетот Loyola Marymount во 2019 година, и тој објасни како го завршил курсот со акцент на претприемништво. „Ако размислував да станам уметник, моето семејство ќе беше многу искрено и ќе ми кажеше дека не е за мене“, рече Принс во неодамнешното интервју за „Fox Soul“. “Немам глас да пеам и ми требаше време да научам што е ритам, но барем го сфатив тоа со време. Само не знам како да танцувам”.

Наместо тоа, Принс е фокусиран на добротворна работа. Тој е коосновач на Фондацијата Heal Los Angeles, која помага да се обезбедат оброци за оние на кои им е потребна помош. Тој е исто така страствен мотоциклист, за што често објавува на социјалните мрежи. Добро се снаоѓа и во љубовното поле, Принс е во среќна врска со девојка му веќе четири години. Тој често ги споделува нивните фотографии од патувања на социјалните мрежи.

Парис Џексон

Од трите деца на Мајкл, Парис е најпозната. Работела како модел, актерка и пејачка. Можевме да ја видиме Парис во ТВ сериите Star and Scream, во филмот Гринго, а исто така беше и модел. Но, музиката е нејзин главен фокус во моментов. Таа неодамна го издаде својот прв албум, насловен Wilted. Таа го опиша албумот како „добра почетна точка“ и рече дека ако треба да го именува жанрот, тој ќе биде повеќе алтернативен фолк, но дека не планира да застане тука.

„Сакам да продолжам да растам. Сакам да продолжам да се ширам. Сакам да продолжам да експериментирам. Сакам да пробам што е можно повеќе работи, додека останувам верна на себе и на она што мислам дека звучи добро“, објасни таа.

Парис беше многу отворена да зборува за нејзините борби низ годините, признавајќи употреба на дрога и самоповредување. Во неодамнешното интервју, таа рече дека сфатила дека луѓето ќе ја осудат однапред за тоа што е и дека не може да ги направи сите среќни. “Ми требаше навистина долго време за конечно да дојдам до точката каде што сум како, добро, океј, не можам да ги задоволам сите. Ако одам лево, грешам. Ако одам право, грешам. Значи, можам да бидам само јас“. заклучи таа.

Биги Џексон

Животот на Биги е далеку поприватен од животот на неговите браќа и сестри. Информациите за него доаѓаа или преку неговото семејство или преку вестите. Во март 2020 година, Today објави дека Биги купил куќа во Калабасас, Калифорнија, вредна 2,6 милиони долари. Неговите браќа и сестри објавуваат за Биги на сопствените социјални медиуми. Сестра му Парис му го честиташе роденденот на Биги објавувајќи серија фотографии. Таа напиша наслов: “Мојот мал брат денес е возрасен. И јас му менував пелени. Горда сум на тоа како станал згоден, интелигентен, смешен и љубезен млад човек. Тој ја сака приватноста, па само тоа ќе кажам“.

 | Autor: instagram @princejackson

Браќата и сестрата се уште се блиски

Денес, браќата и сестрите, иако се возрасни и не живеат заедно, сепак се блиски. Кога Принс завршил на колеџ, тој објавил фотографија на која Биги слави со него. Парис, исто така, испрати честитка за роденденот на Принс и го нарече „нејзин херој“. Парис рече дека многу и значи дека браќата ја сакаат нејзината музика. “Јас секогаш гледав кон него и секогаш сакав негово одобрување, и сакав да бидам што е можно подобар на него. Така да го слушам како одобрува, не само одобрува, туку и ужива во тоа што го правам, тоа е сѐ за мене”, рече таа кажа.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести