20.8 C
Skopje
Sunday, June 20, 2021

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО БИ ИЗГЛЕДАЛ ХОМЕР СИМПСОН КАКО РЕАЛНА ЛИЧНОСТ! Подгответе се за ШОК! (ФОТО)

Најчитани вести

Секој што го сака Хомер или цртаниот филм „Симпсонови“ знае како изгледа Хомер Симпсон, но прикажувањето на него како вистинска личност е нешто што дефинитивно малку ќе ги исплаши сите.

Од кога цртаниот лик Хомер постои, тој воопшто не се промени, но во реалноста да и тоа како!

Уметникот Мигел Васкез ја добил идејата и го нацртал познатиот цртан лик како жива личност. Со својата уметничка слобода и изразување, тој збуни и исплаши многумина.

Иако повеќето би се согласиле дека делото на овој уметник е неверојатно, тој сепак зададе многу кошмари.

„Одлично, сега се плашам од Хомер Симпсон“, „Ова страшно ме вознемири“, „Ќе имам кошмари“, се само некои од коментарите.

Како ви изгледа овој ХомерСимпсон? Страшно или нормално?

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести