15.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Погледнете го првиот трејлер за долгоочекуваниот „Avatar: The Way of Water“

Најчитани вести

Откако за време на викендот беше прикажан првиот трејлер за филмот „Avatar: The Way of Water“ на Џејмс Камерон, исклучиво во кината пред „Doctor Strange in the Multiverse of Madness“, денеска се појави и онлајн.

Продолжението на филмот со најголема заработка на сите времиња на светскиот боксофис е сместено повеќе од една деценија по настаните од првиот филм. Филмот ќе се фокусира на враќањето на Џејк Сали, кој го игра Сем Вортингтон, и Нави Нејтири, која ја игра Зои Салдана, и нивното семејство, кои ќе направат сè за да бидат безбедни.

И овојпат „Weta FX“ ќе се погрижи за визуелните ефекти на филмот, а ќе бидат предводени од оскаровецот Џо Летери.

Актерите кои ќе ги повторат своите улоги се Сигурни Вивер како д-р Грејс Августин и Стивен Ланг како полковник Мајлс Кварч, а Вин Дизел и Кејт Винслет е нови актерски имиња во филмот.

Премиерата на филмот е закажана за 16 декември.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com