30.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Погледнете го новиот дом на Ѓоковиќ: За луксуз во Мајами платил 6,7 милиони долари

Најчитани вести

И пред да инкасира 2,9 милиони долари во џебот, колку што освои со победата во Вимблдон, Новак Ѓоковиќ си купил скапоцен стан во Мајами.

Восхитувачиот дом на Ѓоковиќ се наоѓа веднаш до Атлантскиот Океан, а има панорамски поглед на познатите плажи на Мајами. И тој поглед го одзема здивот!

Станот има три спални и три бањи и два базени, но најистакнатиот детаљ од овој стан е огромниот балкон што го опкружува, а од кој се пружа поглед на океанот, плажата, паркот и градот Мајами.

Ѓоковиќ го платил 6,7 милиони долари.

Луксузната зграда „Eighty Seven Park“ сè уште не е завршена, а се наоѓа за сите сопственици на становите се наоаѓа и ексклузивен спа цента со загреан базен, сауна и теретана, и се наоѓа под површината на земјата. Сите купувачи добиваат и посебен влез за пристап до паркот.

– Услугата е на неверојатно ниво, и ме воодушеви ексклузивниот пристап до паркот и панорамскиот поглед на копното и океанот. Ова пружа совршен начин на живеење за моето семејство. Го обожавам дизајнот на оваа зграда. Ова е неочекувано место во соседството кое брзо расте и токму тоа ме привлече да купам тука – изјавил најдобриот тенисер во светот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com