-2.2 C
Skopje
Monday, January 17, 2022

Погледнете ги добро: Оваа фотографија открива уште една ТАЖНА И СУРОВА тајна на принцезата Дајана и принцот Чарлс!

Најчитани вести

Пред да се разведе од принцот Чарлс и да започне послободен живот, за жал, живеејќи го кратко непосредно пред да почине, принцезата Дијана со години ги почитуваше многуте правила на кралското семејство. Сепак, веќе на свадбата, таа направи контроверзни потези за кои се зборува и денес.

Едно од нив, всушност, беше да се скрие факт што може да го забележат сите луѓе што ги видоа како живеат заедно.

<img src="https://glossy.espreso.co.rs/data/images/2018/01/27/17/210917_carls-dajana_ff.jpg" alt="<p>Jedna optička iluzija otkriva još jednu obmanu…

Иако на сите фотографии изгледа дека принцот Чарлс е повисок од неговата сопруга, тоа не е вистина. Имено, точно е дека двајцата всушност имале приближно иста висина, околу 178 сантиметри.

<img src="https://glossy.espreso.co.rs/data/images/2018/01/27/17/210921_profimedia0346245172_ff.jpg" alt="<p>Jedna optička iluzija otkriva još jednu obmanu…

Како и да е, важно беше да се создаде оптичка илузија дека Чарлс е повисок од неговата сопруга, така што тој застанал на повисоко скалило кога се сликале, додека таа често седела или се подгрбавувала!

Ова не може да се скрие од луѓето што ги запознаа во живо, но, сепак, оваа измама всушност беше забележана пред само неколку години.

<img src="https://glossy.espreso.co.rs/data/images/2018/01/27/17/210925_profimedia0346245175_ff.jpg" alt="<p>Jedna optička iluzija otkriva još jednu obmanu…

Не е познато зошто го направиле тоа, но се претпоставува дека тоа било затоа што Чарлс би се однесувал подоминантно и мажествено во однос на својата сопруга.

<img src="https://glossy.espreso.co.rs/data/images/2018/01/27/17/210919_profimedia0022089122_ff.jpg" alt="<p>Jedna optička iluzija otkriva još jednu obmanu…

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com