10.4 C
Skopje
Sunday, September 25, 2022

Погба повеќе не сака да игра за Манчестер јунајтед

Најчитани вести

Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, одбива да влезе на теренот. Според шпанската радио станица „Копе”, францускиот фудбалер целосно се опорави од повредата поради која не играше скоро два месеци. Сепак, тој нема намера да ја продолжи кариерата во Јунајтед и сака трансфер во текот на зимскиот преоден рок.

Главниот кандидат за ангажман на Погба е Реал. Манчестер јунајтед го проценува Французинот на 150 милиони евра.

Пријавено е дека менаџерот на „црвените ѓаволи” Оле Гунар Солскјер, земајќи ги во предвид сите околности, повеќе не е против продажбата на Погба, иако летото беше категорично против прекин на соработката со него.

Оваа сезона Погба одигра пет натпревари во Премиер лигата.
0

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com