1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Погба конечно проговори за шпекулациите околу неговото заминување од Јунајтед

Најчитани вести

Пол Погба синоќа беше еден од најдобрите играчи во таборот на Јунајтед во победата над Челси од 4:0.

Французинот забележа две асистенции на премиерниот натпревар од новата сезона во Премиер лигата, а после натпреварот новинарите не пропуштија да го прашаат за неговата иднина со оглед на тоа што и самиот најави можно напуштање на „Олд Трафорд“.

„Се зборува за многу работи, а секогаш се останува под знак прашалник. Јас сум во Манчестер, одлично се забавувам со моите соиграчи и сакам да победувам“, изјави Пол Погба.

Во изминатиот период се шпекулираше дека Реал Мадрид е заинтересиран за неговите услуги, меѓутоа „Кралевите“ не успеаа да се договорат со Јунајтед.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести