17.8 C
Skopje
Sunday, March 26, 2023

Повторно се посрамоти- Ким Кардашијан покажа дека ги слуша песните на „бившиот“, но заборави на еден детаљ

Најчитани вести

Ким Кардашијан (40) неодамна се разведе од Кание Вест (44), но и покрај тоа, таа одлучи да ја поддржи неговата кариера на социјалните мрежи, па објави дека го слуша неговиот нов албум наречен „Донда“.

Нејзината поддршка, сепак, падна во втор план, бидејќи фотографиите на екранот покажуваат дека Ким го исклучила звукот, што многу фанови не го пропуштија.

Ким објави дека ги слуша песните „Hurricane“, „Donda“, „Lord I Need You“и „Ok Ok, Pt. 2“ Набрзо ги избришала снимките од екранот, но фановите веќе почнале да ги споделуваат, па не можела да ја сокрие грешката.

Подоцна ги објави и останатите песни, кои се во тон, но без успех.

– Дали таа сериозно го стори тоа? –  запрашаа корисниците на социјалните мрежи.

Ким и Кание отсекогаш се поддржувале во кариерата за време на врската и бракот, а се чини дека и сега, за време на разводот, сакаат да ја задржат старата навика.

„Донда“ е десетти студиски албум на Кание. На албумот исто така се појавува и контроверзната Мерлин Менсон (52), што за странските медиуми го потврди неговиот портпарол. Менсон беше цел на неколку обвинувања за сексуална, физичка и психичка злоупотреба на неговите поранешни партнери, па ова дуо не е поддржано од фановите на Кание.

Најнови вести