14.8 C
Skopje
Tuesday, September 21, 2021

Повторно се враќаат високите температури

Најчитани вести

Следува период на стабилно и топло време, со услови за изолирана појава на краткотраен дожд.

Дневните температури ќе бидат во постепен пораст, а особено топло се очекува кон средината на следната седмица, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Времето денеска е сончево со мала до умерена локална облачност, со слаб до умерен ветер од северен правец и максималната температура од 27 до 35 степени.

Во Скопје исто така сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од северен правец. Температирата до 32 степени и УВ-индекстот со вредност 8.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com