30.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Повторно земјотрес во Албанија

Најчитани вести

Неколку минути после 22 часот, во Албанија повторно е регистриран нов земјотрес со јачина од 4.5 степени по Рихтер.

Земјотресот е почувствуван и во западниот дел на Македонија со послаб интензитет.

Пред неколку дена Драч, Тирана и околината беа погодени од силен земјотрес, во кој животот го загубија 50 луѓе, а стотици беа повредени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com