Home » Повторно жестоки кавги на Комисијата за европски прашања

Повторно жестоки кавги на Комисијата за европски прашања

by Журнал.мк

И денешниот обид да се усвои дневниот ред на Комисијата за европски прашања, како продолжение на вчерашната седница на оваа Комисија, повторно измина во 30-минутна тензична атмосфера. Со Комисијата претседаваше заменичката на претседателот Арта Биљали Зендели, откако претседателот Арбр Адеми вчера предизвика инцидент фрлајќи со предмети по опозициските пратеници.

Posted by MИА.mk on Tuesday, June 28, 2022

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More