Home » Повторно голема заплена на дрога во прилепско од страна на МВР во вредност од околу 300.000 евра

Повторно голема заплена на дрога во прилепско од страна на МВР во вредност од околу 300.000 евра

by Журнал.мк

Bо тек е голема акција на МВР во прилепско во која е запленето поголемо количество дрога во вредност од околу 300.000 евра.

Според неофицијални информации, станува збор за уште еден пресечен меѓународен канал за шверц со дрога, а има и приведени наркодилери.

Од Министерството за внатрешни работи потврдуваат дека во тек е полициска акција, а повеќе детали најавуваат по целосно завршување на акцијата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More