27.8 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Повреден тракторист кај Валандово

Најчитани вести

Педесет и петгодишен тракторист од валандовското село Давидово е тешко повреден кога во него удрил автомобил „мерцедес“, управуван од Д. Ш. (27) од селото Миравци.

Несреќата се случила вчера на регионалниот пат на мостот на реката Вардар, во близина на валандовското село Удово.

Во незгодата С.Р. здобил тешки повреди и бил пренесен во општата болница во Гевгелија каде му била укажана лекарска помош.

На местото на несреќата увид бил извршен од страна на увидна екипа од полициската станица од Валандово.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com