10.8 C
Skopje
Thursday, February 2, 2023

Повреден рудар во рудникот „Злетово“

Најчитани вести

Пробиштип , 17 јули- Шеесет и едногодишен рудар во рудникот „Злетово” во Пробиштип вчера со сопствено возило се пријавил во Итната медицинска помош дека е повреден при работа.

Според информациите од портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова, станува збор за Б.А од пробиштипското село Трипатанци.

Повредениот бил прегледан од лекар од Итната медецинска помош е упатен кон штипската Клиничка болница, каде што му е констатирана повреда во предлот на градниот кош. 

Вработените во Итната медицинска помош во Пробиштип случајот во Полициската станица го пријавиле синоќа во 17.55 часот. 

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести