21.8 C
Skopje
Saturday, September 24, 2022

Повреден работник во фабрика во Кавадарци

Најчитани вести

Кавадарци, 31 октомври- Во кавадаречката полиција вчера е пријавено дека во општата болница Кавадарци бил донесен Д.Т.(32) од Кавадарци кој се повредил при извршување на работни задачи во фирма за производство на таан.

Поради сериозноста на повредата повредениот бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Кавадарци и трудов инспектор.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com