21.8 C
Skopje
Friday, July 30, 2021

Повреден маж при гаснење пожар во скопско Смилковци

Најчитани вести

Скопската полиција од надлежните во Бригадата за противпожарна заштита биле известени дека во село Смилковци настанал пожар во плевна, сопственост на З.Ф.(46) од селото.

Во објектот имало земјоделска механизација и добиточна храна.

Притоа, со повреди се здобил И.Ф.(42) од Смилковци и бил пренесен во градската општа болница „Св.Наум Охридски“ за укажување лекарска помош.

Пожарот бил изгаснат од екипи на бригадата за противпожарна заштита.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести