21.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Повреден градежен работник во Скопје

Најчитани вести

Скопје, 3 јули- Вчера во 11:00 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека со тешки телесни повреди кај нив бил донесен С.Р.(33) од селото Св.Петка, Скопско.

Според пријавеното, тој се здобил со повреди во трговски центар додека извршувал градежни работи на деловен објект. Се работи на расчистување на случајот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com