7.8 C
Skopje
Tuesday, December 6, 2022

Повредени 10 градежни работници во Куманово

Најчитани вести

Куманово, 30 октомври– Десет работници се повредени при изведување на градежни активности на локација на улиците „Васко Карангелевски“ и „АВНОЈ“ во Куманово, информираат денеска од Општата болница Куманово, а случајот го потврди и СВР Куманово.

Повредените работници се  префрлени во кумановскиот Ургентен центар и од нив двајца, според директорката на болницата Снежана Захариева, се префрлени на Ургентен центар на скопските клиники.

-На останатите работници им се пружа помош во кумановската Општа болница. Се вршат испитувања и  нивната здрвствена состојба и понатаму ќе се следи, изјави директорката Захариева.

Од СВР Куманово потврдија дека кај нив е пријавен случај дека има повредени градежни работници и информираа дека екипите се на терен и вршат увид.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести