30.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Повредена 22-годишна девојка во сообраќајка на патот Куманово – Крива Паланка

Најчитани вести

Куманво, 18 декември- Дваесет и двегодишна девојка е тешко повредена во сообраќајна несреќа што се случила во понеделник на магистралниот пат Куманово – Крива Паланка. Во несреќата учествувале автомобил „опел корса“, со кој управувала повредената С.И., и автомобил „шкода октавија“, управуван од Л.В.(54) од Скопје.

Повредената била пренесена во Општата болница Куманово за укажување лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Куманово.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com