-1.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Повредена жена во пожар во тетовско Теарце

Најчитани вести

Тетово, 25 ноември- Излегувајќи набрзина од семејната куќа во тетовско Теарце поради пожар, 82-годишна жена паднала и ја повредила ногата. Пожарот се случил рано утринава околу 5 часот.

-На пожарот во куќата во Теарце интервениравме со две возила и шест пожарникари. Од огнот има голема материјална штета. Сметаме дека со интервенцијата спречивме да се прошири пожарот на куќа залепена до објектот каде имаше пожар. Повредена е мајката на сопственикот на куќата, која беше однесена со Брза помош во Клиничката болница за укажување медицински третман, изјави Ука Алити, командир на Тетовската противпожарна единица.

Неколку часа претходно тетовската пожарна интервенирала на пожар во фабрички погон за производство на мебел во селото Непроштено.

– Огнот започнавме да го гасиме околу 19 часот и до 20 часот беше локализиран и изгаснат, за среќа без повредени, рече Алити.

На пожарот во Непроштено интервенирале седум пожарникари со три возила.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести