17.8 C
Skopje
Monday, August 15, 2022

Повлечен e авансот за кинеските вакцини, од Министерството за здравство велат дека договорот не е откажан

Најчитани вести

Министерството за здравство потврди дека го повлекло авансот што беше уплатен за набавка на кинеските вакцини од „Синофарм“. Оттука сепак наведуваат дека Договорот не е откажан.

Како што образложија од Министерството, уплатата била повлечена на барање на кинеската компанија поради усогласување на документацијата, но воопшто не станува збор за откажување на договорот и вакцините ќе пристигнат во земјава.

Македонија треба да добие 200.000 илјади вакцини од кинескиот производител „Синофарм“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com