18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

ПОВИК ЗА ПОМОШ Бритни остава тајни пораки до фановите на социјалните мрежи?

Најчитани вести

Поп принцезата Бритни Спирс можеби тајно комуницира со обожавателите и ги пренесува нејзините повици за помош што ѝ ги забранува нејзиниот татко Џејми

Личниот живот и менталното здравје на поранешната поп принцеза Бритни Спирс е неисцрпна тема во медиумите и јавниот интерес откако се прослави, особено откако доживеа нервен слом во 2007 година, по што нејзиниот татко Џејми презеде одговорност за нејзините финансии и кариера. Токму овој факт им пречи на обожавателите на Бритни, кои дури минатата година го започнаа движењето #FreeBritney за да ѝ помогнат да се ослободи од „притисокот“ на нејзиниот татко. National Enquirer тврди дека целата приказна отишла чекор подалеку и дека заплетканата музичарка остава тајни, кодирани пораки до обожавателите во нејзините „бизарни“ објави на социјалните мрежи.

 Движењето за ослободување на Бритни настана откако нејзиниот голем обожавател заклучи дека Џејми не се однесува добро кон својата ќерка и дека поп-принцезата повторно мора сама да ги води своите финансии и кариера. Веројатно, пишува весникот, Бритни го слушнала „плачот“ на нејзините обожаватели и затоа започнала да им остава скриени пораки во објавите на социјалните мрежи, кои многумина ги карактеризираат како „бизарни“. На пример, во една таа призна дека случајно ја запалила својата спортска сала, а во другата се воодушевила од вестите што штотуку ги чула во тоа време, дека во нашиот Сончев систем има деветта планета.

National Enquirer смета дека бизарните најави биле само таен повик за помош до обожавателите кои успеваат да ги дешифрираат, односно начин Бритни да си ја „олесни душата“ на обожавателите без да добие никакви санкции од нејзиниот татко. Нејзиниот портпарол и менаџер на социјални медиуми, сепак, ги отфрла ваквите идеи како невистинити. Тој за порталот Gossip cop  изјави дека нема скриено значење зад објавите на Бритни.

„Таа самата ги објавува и го пишува текстот покрај објавите. Наоѓа цитати на Google и мемиња, сето тоа го прави сама “, рече тој, осврнувајќи се на голем број обвинувања изнесени од фановите на Бритни, кои подолго време тврдат дека пејачката не објавува на Instagram, туку по нарачки на нејзиниот татко Џејми. Да потсетиме, Бритни до неодамна водеше судска битка против нејзиниот татко, барајќи независност, но судот го одби нејзиното барање. Пејачката тврдеше дека нејзиниот татко, спротивно на нејзината волја, ја „ставил“ во психијатриска клиника минатата година и ја држел на „тешки лекови“ еден месец.

Сепак, по неодамнешното објавување на документарецот за нејзиниот живот „ Framing Britney Spears “, кој крена голема прашина во јавноста, покажувајќи дека Џејми играл голема улога во менталното нарушување на неговата ќерка, судот ја смени одлуката и му дозволи на менаџерскиот тим на Бритни да имаат исто право да одлучуваат за нејзината кариера и финансиите како нејзиниот татко Џејми – што мора да биде голема победа за поп принцезата.

Ако им оставеше тајни пораки на обожавателите да им помогнат, сега не мора. Таа самата во неодамнешното интервју за Page Six призна дека чувствува „голема надеж за иднината“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com