10.8 C
Skopje
Thursday, February 2, 2023

Повеќе од 200 куќи изгореа во пожар во Перу, нема жртви

Најчитани вести

Повеќе од 200 куќи и продавници се уништени во пожарот кој го зафати пристаништето Калао во Перу, и само неколку ица се полесно повредени.

Вкупно шест противпожарни екипи биле распоредени на подрачјето кое било зафатено со пожарот и за неколку часа го совладале, јавија локалните медиуми

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести