24.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Повеќе од половина од фановите на Реал очекуваат Зидан да биде отпуштен до Божиќ

Најчитани вести

Зинедин Зидан се врати на чело на Реал Мадрид во март оваа година со големи надежи. Клубот потпиша до летото 2022 со францускиот тренер, кој го предводеше тимот до три победи во Лигата на шампионите.

Сепак, резултатите на „белите“ под негово раководство до крајот на сезоната беа слаби. Презентацијата на тимот и во летната подготовка не ги израдува навивачите, па почнаа да се слушнат гласови дека француската легенда нема да биде на чело на „кралскиот“ клуб по Нова Година.

Весникот „АС“ направи анкета за своите обожаватели, барајќи од нив мислење дали Зидан ќе биде на чело на Реал до Божиќ. Повеќе од половина од гласовите – 53%, веруваат дека на почетокот на 2020 година тимот ќе биде предводен од нов тренер.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com