18.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

ПЛАСТИЧНИТЕ СЕСТРИ ИМААТ ДОЛГА ИСТОРИЈА НА ФОТОШОП: Прашањето е дали воопшто знаеме како изгледаат во реалниот живот

Најчитани вести

Најпознатите сестри на светот привлекуваат воздишки на обожавателите ширум светот, а освен шармот на пластичната хирургија, тие не се имуни на уредување фотографии во Фотошоп

На социјалните мрежи претежно секој сака да му служи на совршенството. Сестрите Кардашијан-Џенер се дефинитивно во водство, ни служат со бројни „датотеки“ со уредување фотографии во изминатите десет години. Во последно време предничи Клое Кардашијан, а обожавателите ја обвинуваа дека има „различно лице“ на секоја фотографија. Таа неодамна објави фотографија на Инстаграм на која карактеристиките на лицето и се сосема различни отколку на папарацо фотографиите.

Иако е јасно дека претрпела неколку естетски процедури кои сè уште не ги потврдила, Клои очигледно сè уште не е задоволна од својот изглед, па фотографира фотографии до непрепознатливост. Таа неодамна предизвика потсмев кога на социјалните мрежи објави фотографии од кампањата на нејзиниот бренд фармерки. Имено, нејзините нозе и прсти изгледаат монструозно издолжено. Овој пат не станува збор за уште една катастрофа на Фотошоп, но фотографиите се направени со помош на леќа со ефект на издолжување, што Клои го потврди на својот Твитер.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com