27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Пијано дуото Мимоза и Јована со концертот „Празнична рапсодија“ на 24.декември во Филхармонија

Најчитани вести

По успешните концерти во Париз и Рим на македонските пијанистки Мимоза Ќека и Јована Трајчева, каде настапија со пијано дуо рецитали на музички фестивали – фестивалот Музички Недели во Париз, Франција како и во Театро Марчело во склоп на Concerti del Tempietto во  Рим, Италија, ќе имаат концерт и во Скопје.

На 24. декември во камерната сала на Филхармонија Мимоза и Јована ќе го одржат концертот „Празнична рапсодија“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com