21.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Пирло: Баерн погоди во целта со Кутињо

Најчитани вести

Андреа Пирло смета дека Баерн Минхен направил вистински потег со позајмувањето на Филипе Кутињо и почетокот на сезоната покажал дека тој одлично се вклопува во составот на Нико Ковач.

– Баерн имаше потреба од фудбалер токму каков што е Кутињо, посебно по заминувањето на Рибери и пензионирањето на Робен.

– Гледав натпревари со Филипе во дресот на Баерн, тој одлично се вклопи во тимот кој и онака е силен. Сега Баерн е помоќен, а што се однесува до најдобрите играчи, веројатно тоа се Кутињо и Левандовски, – потенцирал Пирло.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com