9.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Пиоли нов тренер на Милан

Најчитани вести

Стефано Пиоли ке го води тимот на Милан во наредниот период. По слабите резултати во италијанското првенство управата на Милан реши да го смени досегашниот тренер Марко Џампаоло.

Прва опција на Милан беше Лучијано Спалети,но тој не сакаше да се откаже од побарувањата што ги има од Интер до завршувањето на неговиот договор.Пиоли досега работеше во Фиорентина и Интер.

Тој преферира офанзивен фудбал,мегутоа навивачите на росонерите не се задоволни од клубот и во соопштение изјавија дека клубот не знае по која патека да тргне,како и тоа дека преодниот рок е одработен многу слабо.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести