22.8 C
Skopje
Saturday, July 31, 2021

Пиоли: Не ја потценив Звезда, го избрав најдобриот состав

Најчитани вести

За тренерот на Милан Стефано Пиоли резултатот 2:2 во Белград против Звезда е добар, иако неговио тим остана без победата во судиското продолжение.

Имаа „росонерите“ водство и играч повеќе во завршницата од првиот натпревар во 1/16 финалето од Лигата на Европа, но Милан Павков во 93. минута донесе реми на тимот од Белград.

На прашањето од новинарите дали ги потценил црвено-белите со тоа што Златан Ибрахимовиќ беше на клупата, Пиоли одговори:

„Апсолутно не! Не погрешив, го избрав најдобриот состав и остваривме добар резултат. Секако дека сакавме да победиме ќе се обидеме да бидеме подобри во вториот натпревар“.

„Не бевме пасивни, но погрешивме во некои одлуки. Павков на крајот беше подобар во скокот од моите играчи и постигна гол. Не победивме, но веќе размислуваме за наредниот натпревар“, изјави Пиоли.

Реваншот Милан и Звезда ќе го играат следниот четврток на „Сан Сиро, до тогаш во недела Милан ќе го игра дербито со Интер.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести