9.8 C
Skopje
Monday, October 18, 2021

Пилот загина при уривање на руски авион ловец МиГ-29

Најчитани вести

Руски авион ловец МиГ-29 вчера се урна во Астраханската област, при што загина пилотот, соопшти руското Министерство за одбрана.

– Авионот се урна на полигонот Ашулук. Летот беше изведен без муниција, се наведува во соопштението.
На 17 август се урна порототип на руски воен транспортен авион за време на тренажен лет во близина на Москва. Новиот лесен воен транспортен авион Ил-112В се урна во шума додека слетуваше на аеродромот Кубинка, на околу 45 километри западно од Москва, при што загинаа тројца пилоти. Причина за несреќата е запалувањето на десниот мотор за време на летот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com