17.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

ПЕЈАЧКАТА ПРОГОВОРИ ЗА ТЕШКАТА БОЛЕСТ: “Осетив како телото ми се гаси“

Најчитани вести

Популарната пејачка Аврил Лавињ се бореше со тешката болест, а сега, со отворено писмо објевено на нејзиниот сајт одлучи да проговори низ што поминала. Имено, борбата била толку тешка по која дури ја прифатила и смртта, но сепак, успеела да победи.

-Со години се борев со тешката болест. Во еден момент почувствував дека морам да ја прифатам смртта и осетив како телото ми се гаси. Изгледаше како да се давам, како да тонам и потребно му беше да излезам и да дојдам до воздух – напиша Аврил кој со ова писмо секаша да ја подигне свеста кај луѓето.

Инаку, по подолга пауза Аврил Лавињ одлучи да се врати на музичката сцена со песната “Head Above Water” (Глава над водата) која ја напишала додека се борела со болеста./ulica.mk/

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com