33.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Пејачката долго време се борела со депресијата

Најчитани вести

Хрватската поп-ѕвезда од 90-тите години Татјана Камерон Тајчи неодамна призна дека била жртва на сексуално насилство во младоста. Сега таа откри нови детали за трауматското искуство за „Јутарњи лист“.

„Бев на тинејџерка, пред да станам славна ме силуваа, верував дека тоа е моја вина. Поради тоа, не сакав никому да кажам ништо. Мора да создадеме средина во која жената или мажот нема да веруваат дека се виновни кога тоа ќе им се случи“, признала таа

За да зборува за тоа мирно денес, ѝ било потребно многу труд и работа на себе.

„Години на психотерапија, длабока потсвест, ми требаше многу време за да се излекувам“, рече таа.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com