25.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022

Пешак тешко повреден во сообраќајка

Најчитани вести

Битола, 2 декември- Пешак е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случила вчера околу 11:30 часот на крстосницата од улиците „Партизанска“ и „Климент Охридски“ во Битола.

Според информациите на МВР, автомобил„цитроен ксантија“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Т.С.(39) од Битола удрило во пешак М.З.(79) од Битола.

„Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Клиничката болница Битола за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Битола“, информираат од МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com