21.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Пешак прегазен во центарот на Скопје

Најчитани вести

Скопје, 30 септември- Пешак заврши во болница откако утрово беше прегазен на пешачки премин во центарот на Скопје, односно на завршувањето на пешачката зона на улица Македонија, јавува ТВ21.

Пешакот се здобил со повреди на главата и на рацете и со возило на брза помош е пренесен во болница.

Полицијата врши увид на местото на настанот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com