7.8 C
Skopje
Thursday, October 21, 2021

Пешак прегазен во Скопје

Најчитани вести

Скопје, 29 ноември- Вчера во 23.30 часот во СВР Скопје од Градската општа болница „8 Септември“ било пријавено дека кај нив било донесено повредено лице од сообраќајна незгода.

Полициски службеници излегле на местото на настанот и утврдиле дека околу 16.30 часот на ул.„Васил Чакаралов“, патничко возило „алфа ромео“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Ш.Г.(25) од Скопје удрило во пешак М.В.(67) Скопје. Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Градската општа болница „8 Септември“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com