1.8 C
Skopje
Tuesday, December 7, 2021

Пешак загинал при удар од возило во Струмица

Најчитани вести

Струмица, 26 септември- На 25.09.2019 во 10.45 часот, во круг на индустриска зона во Струмица товарно возило „мерцедес спринтер“ со прилепски регистарски ознаки,

управувано од Р.А.(40) од Прилеп, удрило во пешакот Н.Д. (69) од Струмица. Од здобиените повреди Н.Д. починал на местото на настанот. Увид извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Струмица.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com