8.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Пет легендарни автомобили што ги возеше Пол Вокер во „Брзи и бесни“

Најчитани вести

Брајан О’Конор, ликот што го глумеше починатиот актер Пол Вокер во серијалот „Брзи и бесни“, секогаш возеше интересни автомобили. Автомобилите се и главната причина зошто фановите ги гледаа овие филмови. Тие неодамна направија листа на петте најлегендарни коли што Вокер ги возеше низ годините во разни продолженија на „Брзи и бесни“.

1994 „тојота супра“ – „Брзи и бесни“ (2001)

1998 „нисан скајлајн ГТ-Р“ – „Премногу брзи и премногу бесни“ (2003)

1995 „мицубиши ескејп“ – „Брзи и бесни“ (2001)

2013 „субару ВРХ СТИ“ – „Бесни 7“ (2015)

1970 „форд ескорт РС1600“ – „Брзи и бесни 6“ (2013)

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com