-2.2 C
Skopje
Sunday, January 23, 2022

Пет играчи го напуштија Челзи

Најчитани вести

Напаѓачот Гонзало Игуаин, голманите Роберт Грин и Едуардо Карваљо, како и дефанзивците Кајл Скот и Гери Кејхил го напуштија Челзи, објави официјалниот сајт на лондонскиот тим.

На сите им истекоа договорите со клубот.

Игуаин играше за Челзи во втората половина на сезоната 2018/19 на позајмица. Аргентинецот му припаѓа на Јувентус.

Грин ја заврши својата фудбалска кариера, додека Кејхил, Едуардо и Скот ќе бараат нови тимови.

MИА

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com