-6.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

Пет години затвор за Виетнамец кој намерно заразил осум лица со коронавирус

Најчитани вести

Маж во Виетнам е осуден на пет години затвор затоа што го пренел коронавирусот на осум лица. Со тоа, ги прекршил строгите мерки за карантин, објавија државните медиуми.

Ле Ван Три (28) е осуден за „ширење опасна заразна болест“ во јужната провинција Ка Мау.

Три се вратил во Ка Му од градот Хо Ши Мин, со што го прекршил правилото за карантин од 21 ден.

Тој заразил осум лица, од кои едно починало по еден месец лекување.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com