Home Македонија Петровска: Невистина се тврдењата дека наши воени разузнавачи се уапсени во Косово

Петровска: Невистина се тврдењата дека наши воени разузнавачи се уапсени во Косово

by admin

Министерката за одбрана, Славјанка Петровска, во своето вечерашно гостување во емисијата „360 Степени“ на Алсат ги отфрли како невистинити тврдењата на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ и поранешен прв човек на военото разузнавање, Драган Ковачки, кој излезе со тврдење дека оперативци од македонското воено разузнавање се уапсени на територијата на Косово.

„Апсолутно – не! Да ви бидат уапсени ваши припадници на територија на друга земја значи непријателство меѓу тие две земји. Што не е случај со Република Косово. Особено не во областа на одбраната. Соработката меѓу двете воени служби е на високо ниво. Не гледам причина зошто би биле уапсени“, рече министерката Петровска.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More