21.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

Петровска: НАТО заштитува – НАТО обединува – НАТО зацврстува

Најчитани вести

Во пресрет на Денот на НАТО, 4 април, ја осветливме зградата на Министерството за одбрана во бојата на Алијансата. Горди сме што сме дел од евроатлантското семејство на демократии, објави министерката за одбрана Славјанка Петровска на нејзиниот фејсбук профил.

– НАТО заштитува – НАТО обединува – НАТО зацврстува, напиша министерката Петровска.

Во пресрет на Денот на НАТО, 4 април, ја осветливме зградата на министерството за одбрана во бојата на Алијансата. 🇲🇰…

Posted by Славјанка Петровска on Sunday, April 3, 2022

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com