Home » Петровска: НАТО заштитува – НАТО обединува – НАТО зацврстува

Петровска: НАТО заштитува – НАТО обединува – НАТО зацврстува

by Журнал.мк

Во пресрет на Денот на НАТО, 4 април, ја осветливме зградата на Министерството за одбрана во бојата на Алијансата. Горди сме што сме дел од евроатлантското семејство на демократии, објави министерката за одбрана Славјанка Петровска на нејзиниот фејсбук профил.

– НАТО заштитува – НАТО обединува – НАТО зацврстува, напиша министерката Петровска.

Во пресрет на Денот на НАТО, 4 април, ја осветливме зградата на министерството за одбрана во бојата на Алијансата. 🇲🇰…

Posted by Славјанка Петровска on Sunday, April 3, 2022

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More