-1.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Петре Шилегов со Адријана Будимир во „Маалски муабети со Шилегов“: „Многу ми е битно Скопје да стане рамномерно развиен град“

Најчитани вести

Зошто Адријана Будимир одлучила да живее во Скопје? Зошто Адријана ги сака Скопје и Македонија?

Зошто нејзиниот ракометен клуб се вика Скопје?

Со градоначалникот на Скопје Петре Шилегов Адријана Будимир ги споделува своите искуства како единствен ракометен тренер на машки клуб.

На што му се жали на Шилегов Адријана која живее на улица „Рузвелтова“? Дали градоначалникот има решение за нејзиниот проблем?

Кои главни разлики во градов ги забележува Адријана која се доселила во Скопје во 2001 година?

Зошто Адријана е емотивно врзана за спортската сала „Кале“?

Што најмногу му фали на Скопје, според Адријана Будимир?

Адријана го прашува Шилегов како го замислува Скопје, а Шилегов ја споделува својата визија во видеото „Кога Мислам Скопје“.

„Многу ми е битно Скопје да стане рамномерно развиен град“ – истакнува градоначалникот Петре Шилегов во муабетот со Адријана Будимир.

Како Шилегов ја разбира својата работа како градоначалник на Скопје и каква е неговата стратегија за развој на градот?

Кои места заедно ги посетуваат Шилегов и Будимир во близина на нејзиното маало?

Погледнете го видеото со Петре Шилегов и Адријана Будимир во кое муабетат за градскиот парк, памптракот, Дино паркот, за градските игралишта, за Универзална сала, за Бас Рапид Транзитот и за иднината на Скопје.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести