23.8 C
Skopje
Tuesday, July 27, 2021

Петок и понеделник неработни денови

Најчитани вести

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека 30 април (петок), Велики Петок, петок пред Велигден, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед.

03 мај (понеделник), Велигден, вториот ден на Велигден според православниот календар, пак, е неработен ден за сите граѓани.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести