10.4 C
Skopje
Sunday, September 25, 2022

Петнаесетгодишник од Бараково тешко повреден при пад од мотоцикл

Најчитани вести

Тинејџер од Бараково се здобил со тешки телесни повреди при пад од мотоцикл, соопшти Министерството за внатрешни работи.

– Вчера во 17.35 часот во Полициската станица Демир Хисар, од лекар од
Итната медицинска помош Демир Хисар било пријавено дека лекарска помош
побарал 15-годишен малолетник од село Бараково, кој се здобил со тешки телесни
повреди при пад од мотоцикл. Полициски службеници излегле на местото на
настанот, при што било констатирано дека во близина на крстосницата за с.Света,
малолетникот, управувајќи мопед „хамачи“, со демирхисарски регистарски ознаки,
изгубил контрола и паднал – велат од МВР.

За настанот бил известен Јавен обвинител.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com